11 mar Brak komentarzy admin Kategoria , ,

Małe dziecko w swoim pokoju przebywa bardzo dużo czasu. To tam oddaje się zabawie i śpi, dlatego dobrze jest poświęcić nieco czasu i zaaranżować je w taki sposób, aby odzwierciedlało jego osobowość i zainteresowania. Dzieci już od najmłodszych lat artykułują wyraźnie co im się podoba, a co nie, nawet wtedy, gdy jeszcze nie mówią. Dlatego dobrze jest ich fascynacje przełożyć na aranżację ich pokoju, żeby czuły się w nim naprawdę dobrze.

Kupno mebli do pokoju dziecięcego
Pokój dziecięcy tak jak ten dla dorosłych może być urządzony w określonym stylu. Dobór mebli dla malucha poparty jest przede wszystkim komfortem i funkcjonalnością, jednak dobrze żeby były one również dopasowane do planowanej aranżacji. Najlepszym rozwiązaniem jest zdecydować się na meble drewniane, które dobrze skomponują się z każdą aranżacją. Meble z płyty mdf to wybór raczej do pokoju nastolatka, szczególnie jeśli są nabłyszczane i laminowane, nie sprawdzą się dobrze w pokoju maluchów, gdyż w przypadku ich wykorzystania musiałyby być ciągle czyszczone z odbitych dłoni. Najbardziej wytrzymałe są meble dębowe, jednak są także bardzo ciężkie. Zwykle więc używa się kombinacji płyty mdf i płyty meblowej, które jest lekkie. Do urządzenia pokoju w określonym stylu dla małych dzieci, można wybrać także łóżka w różnych kształtach, np. takie imitujące pojazd wyścigowy albo statek albo dla dziewczynek imitujące karetę. Do niewielkiego pokoju rodzeństwa warto kupić łóżko piętrowe. Takiego łóżka pragnie niejedno dziecko. Bogaty wybór kolorów i odmian materiału da szansę dopasować je do każdej aranżacji. Szafa przesuwna sprawdzi się zarówno w pokoju małego dziecka, jak i nastolatka. Jej podstawową zaletą jest duża pojemność. Można wykonać ją z lustrzaną powłoką lacobel, która może być zrobiona również z wybraną grafiką lub klasyczną drewnianą.

Wystrój pokoju dla dziecka w stylu pirackim
Dla amatorów eskapad, można urządzić pokój w stylu pirackim. Poza łóżkiem imitującym łódź, jego częścią może być ster zamocowany do ściany, a także nalepka ścienna z mapą świata, na której mali podróżnicy zaznaczać będą miejsca, w które pragną pojechać. Rzecz jasna nie można zapomnieć o podłodze, która przypominać będzie fale oceanu. Mogą na nim być uwidocznione morskie zwierzęta, czyli ryby, ośmiornice, czy też koniki morskie. Na ścianie obok mapy można umieścić postaci piratów z bajek. Elementem pirackiego pokoju zdecydowanie musi być skrzynia na pirackie skarby, czyli wszystkie kosztowne zabawki dziecka.

Wystrój pokoju małej modelki
Dziewczynki bardzo lubią naśladować swoje mamy i nic w tym złego, w związku z tym można urządzić pokój małej wielbicielki mody. Jeżeli dziewczynka uwielbia przebierać się przed lustrem można przywiesić takie na całą ścianę, w którym będzie miała możliwość się przeglądać, zakładając na siebie kolejne kreacje. Mała toaletka, podobna do tej, którą ma mama, jednak wyposażona w zabawkowe kosmetyki i nieszkodliwe dla skóry farby do malowania twarzy. Można wykorzystać bielone meble, zarówno komody, jak i łóżko. Dzięki temu dodatki można dobrać w dowolnych kolorach, niekoniecznie w różu. Dobrze pasować będą poduszki, kotary czy dywany w kolorze lawendowym.