12 paź Brak komentarzy admin Kategoria , , , ,

Każdy rodzic chce, aby jego pociechy dobrze się rozwijały oraz chce zapewnić im wszystko, czego najbardziej potrzebują. Staramy się aby miały dostęp do edukacji oraz kupujemy zabawki, dzięki którym będą mogły przyjemnie spędzać czas. Nasze dzieci są dla nas najważniejsze. Dlatego chcemy je dobrze wychować spędzając z nimi czas.

Nie bez znaczenia jest nasza codzienność i drobne zajęcia, których uczymy dzieci. Każdy ma inne sposoby i przyzwyczajenia związane z dziećmi, ale trzeba przyznać, że dla wszystkich rodziców wychowywanie stanowi spore wyzwanie. Nie jest to łatwe, ponieważ nasze pociechy mają różne charaktery i dotarcie do nich bywa czasami bardzo trudne. Być może chcielibyśmy, aby były posłuszne i robiły to, co im każemy. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Każde dziecko musi samodzielnie przekonać się o pewnych wartościach na własnych błędach. Mamy jednak wpływ na wiele sytuacji życiowych. Zdrowie dzieci jest dla nas najważniejsze. Dlatego staramy się zadbać o to, aby miały odpowiednio skomponowaną dietę. Dbamy o to, aby codziennie zjadły śniadanie, obiad oraz kolację. Chcemy, żeby były to posiłki pożywne. Zwracamy uwagę na to, co znajduje się na ich talerzach, dobrze jest podczas zakupów pamiętać o tym, aby w naszym koszyku znalazły się warzywa i owoce, a jak najmniej słodyczy i szkodliwych przekąsek, które wcale nie przynoszą niczego dobrego. Trzeba przyznać że wielu rodziców zdaje sobie z tego sprawę, że dzieci powinny uprawiać sport oraz w miarę możliwości jeść to, co zdrowe i pożywna, jednak nie zawsze nam się to udaje. Czasami mamy ochotę sami zjeść chipsy czy czekoladę. Nie ma nic w tym złego, jeżeli nie będzie to naszym regulaminem zwyczajem.

Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której konieczne byłoby odchudzanie naszych dzieci. Jest to dość dużym wyzwaniem, chociaż jest możliwe i wielu rodziców pokazuje, że kiedy zajęli się zdrowiem swoich dzieci przyniosło to znacznie lepsze rezultaty niż kiedy nie zwracali na to uwagi. W dzisiejszych czasach wszyscy mamy dostęp do jedzenia, dlatego dzieci bez trudu mogą sobie kupić to, co należy do grupy fast foodów. Dobrze jest uświadamiać im, jakie może mieć konsekwencje kiepska dieta i to, kiedy zbyt często będą sięgały po śmieciowe produkty. To bardzo ważne, aby wyrabiać w dzieciach pewną miarę samodzielnego myślenia, które ustrzeże ich przed skutkami niewłaściwych decyzji. Warto również pamiętać o tym, aby przygotować w domu posiłki. Dzięki temu, dzieci będą jadły regularnie. Oczywiście nie zawsze mamy takie możliwości.

Jest wiele czynników, które wpływają na naszą codzienność. Mamy wiele obowiązków związanych z pracą, dlatego może być nam trudno dopilnować różnych spraw w domu. Dobrze jest jednak zwracać uwagę na to, co najważniejsze, czyli na zdrowie naszej rodziny. Nie należy tego bagatelizować. Jeśli będziemy mieli odpowiednie podejście, z pewnością dostrzeżemy rezultaty właściwych zachowań. Niektóre osoby zastanawiają się, czy ich dzieci nie jedzą zbyt dużo słodyczy. Nie zawsze trzeba im tego całkowicie zabronić, ale warto znać umiar.