11 Mar Brak komentarzy admin Kategoria ,

Aranżowanie pomieszczenia dla dzidziusiów pod żadnym pozorem nie jest tak całkiem banalne, jak zdołałoby się wydawać. Pomieszczenie musi być użyteczne w szczególności dla matki i umożliwiać powszednią pielęgnację maleństwa. Powinno być też komfortowe dla dziecka. Na początku należałoby zastanowić się nad odcieniem ścianek, niekoniecznie należy ustępować schematom mówiącym o odcieniu różanym dla dziewczynki oraz lazurowym dla młodzieńca. Kolory ścian powinny być subtelne i aktywizować rozwój dziecka. Należy wystrzegać się intensywnych barw i mocnych kolorów takich jak czerwony i bordowy, które zdołają zaburzać spokojny sen i komplikować zasypianie. Najodpowiedniej odwoływać się do psychologi barw mówiącej, że zielony odcień uspokaja, a biel koi oraz zapobiega lękom. Nie wskazane jest rozpoczynać rozgardiaszu.

Meble dla niemowlaków- łóżeczko najważniejsze w pokoju dziecinnym
Najistotniejsze w tym pomieszczeniu jest łóżeczko i ono powinno być jego centrum. Przy zakupie nie warto oszczędzać, gdyż jest ono swego rodzaju gwarantem bezpiecznego snu. Musi być bezpieczne i zapobiegać uderzeniom, lub wypadnięciu. Warto pamiętać, że dla dziecka zdecydowanie bezpieczniejsze jest drzemanie we własnym łóżeczku, a nie z rodzicami, którzy zdołają przez przypadek je przydusić. Trzeba zdecydować się na łóżeczka z atestem bezpieczeństwa, które posiadają regulowaną wysokość. Wyższe złożenie materaca, jest lepszym rozwiązaniem w przypadku maluszków, gdyż łatwiej wyjąc je z łóżeczka, podczas gdy zawodzą, pomimo tego niższe rozstawienie gwarantuje bezpieczeństwo. Pod warunkiem że dysponujesz wyższym budżetem możesz zgodzić się na łóżeczko z dodatkową opcją huśtania, w innej sytuacji zdołasz po prostu nabyć kołyskę. Fundamentalnym elementem wyposażenia łóżeczka jest materac, najlepszym rodzajem jest ten, który zapobiega nagłej śmierci łóżeczkowej, poprzez system patentów, min siatce, która uniemożliwia uduszeniu się.

Meble dla noworodków- funkcjonalizm ponad wszystko
W szczególności w przypadku dzieci pierworodnych rodziciele wybierają wymyślne meble, jakie posiadają ultra współczesne kształty, choć nie są pożyteczne. Pokoje muszą być funkcjonalne. To powinna być ich najistotniejsza cecha.
Interesującym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na komodę z nakładanym przewijakiem. W komodach najlepiej wybrać przepastne szuflady, jakie pomieszczą ubranka a także akcesoria. Materiały z których zmajstrowane są meble muszą mieć certyfikaty jakości opublikowane przez UE. Z kolei na półkach można umiejscowić kosmetyki a także pieluszki, jakie będą zawsze pod ręką.

Wystrój pomieszczenia noworodka- fotel kolebany
Noworodki często posiadają problem z zasypianiem i jeżeli nie są noszone na rękach lamentują. To może być dosyć dokuczliwe i wyczerpujące, dlatego można zdecydować się na fotel bujany, w którym mamusia może bez problemu obejmować maleństwo w ramionach, a również nakarmić. Wskazane jest wybrać projekt z podnóżkiem i niezbyt głębokim siedzeniem, tak aby uprościć powstawanie. Dobrym rozwiązaniem jest również puchowa poduszka a także profilowane plecy, jakie zapobiegają bólom.

Jeżeli pokoik posiada ogromne okna rodziciel powinien zamontować rolety, tak aby promienie słońca nie irytowały delikatnych oczu dziecka. Gadżetem, który powinien znaleźć się z pokoiku jest oczyszczacz powietrza oraz jego nawilżacz.