Wybór zabawek do pokoju dziecka wielokrotnie nastręcza rodzicielom bez liku trudności. Gigantyczny wybór może przyprawić o zawrót głowy. Najbardziej istotne jest, aby zabawki dostosowywać do stopnia rozwoju dziecka. Inną kwestią jest nie zagracenie pomieszczenia nadmierną ich liczebnością a także wybór zabawek z wyznaczonego materiału. Gigantycznym powodzeniem cieszą się w podobny sposób Misie Szumisie, a także pluszowe lalki Metoo. W rzeczy samej niesłabnącą popularnością odznaczają się pluszowe misie w wielorakich rozmiarach.

Pokoik dla dzieciaczka powinien być przystosowany do jego wieku. W noworodkowym pomieszczeniu nie może zabraknąć również funkcjonalnych mebli dla rodziców. Nieodzowny będzie kolebany fotel, dzięki któremu łatwiej uśpić dzidziusia. Przy komplikacjach z zasypianiem pomoże zabawka-przytulanka, którą polecają sobie wszystkie początkujące mamy, innymi słowy Whisbear, oznaczany również Misiem Szumisiem. Pluszowa zabawka na baterie wytwarza wibracje, które odwzorowują oddźwięki słyszane przez dziecko w czasie życia płodowego. Z tego względu są niezwykle skutecznym uspokajaczem, podczas gdy dziecko zaczyna ronić łzy. Zaopatrzone są w receptor, który po dwudziestu minutach przemożnego rezonowania przechodzi w stan pilnowania, a gdy dziecko zaszlocha kolejny raz zaczyna szumieć intensywniej pozwalając mu zasnąć. To nieodzowna pomoc dla rodziców przy usypianiu dzieciaczka a także pierwsza zabawka, którą dziecko posiada przy sobie. Kiedy dziecko zaczyna już uchwycić, poza funkcją zasypiania, jest jednocześnie świetny do bawienia się. Jego ergonomiczny kształt pozwala zaczepić go także o ramę łóżeczka, jeśli nie kładzie się go bezpośrednio przy dziecku.

Do łask wracają również proste, pluszowe zabawki, takie jak lalki Metoo. Wśród lalek mamy tu także niedźwiadki, króliczki, a również sofy będące jednocześnie ogromną zabawką. Zabawki posiadają pospolite, zaokrąglone kształty, w związku z tym nadają się również dla niezmiernie małych dzieci, również noworodków. Nadzwyczajną atrakcją są ubranka dla lalek i misiów z nadrukowanym imieniem dziecka. Taka pluszowa marionetka czy miś będzie zachwycającym kompanem dziecka od pierwszych chwil życia.

Niezwyczajnie popularne, a również rozwijające są stereotypowe misie, a również interakcyjne. Miś na baterię ma wkomponowanych bardzo dużo trybów między innymi potrafi obliczać, świergocze piosenki, a także zapamiętuje sekrety dziecka szepnięte mu na uszko i sumiennie je powtarza. Przy świergotaniu oraz mówieniu porusza także buzią, co jest nadzwyczajną atrakcją dla dzieci.

Fragmentem wystroju pokoju dziecka mogą być także zabawki drewniane. Wykonane z bezpiecznego, antyalergicznego materiału, cieszą się coraz większą popularnością. Zarówno klocki w różnorodnych kształtach, z których można przygotowywać z dzieckiem wieżowe konstrukcje, jak i drewniane szyny dla samochodzików będą nie tylko zachwycającymi zabawkami, ale również upiększą pokoik dla dziecka. Ponadczasowe są także drewniane konie na resorach, którymi zabawiały się już prababcie, a prawnukom identycznie mocno przypadły do gustu.

Wybór zabaweczek do pokoiku dziecka powinien być podyktowany nie tylko przemijającą modą, jednakże przede wszystkim funkcjonalnością. Dobrze żeby posłużyły dziecku na dłuższy okres.