11 mar Brak komentarzy admin Kategoria , ,

Urządzenie pokoju dziecka nie jest prostą sprawą. O ile niemowlak nie ma jeszcze swoich preferencji i to opiekunowie zgodnie ze swoimi preferencjami aranżują jego pokój, o tyle w przypadku starszych dzieci trzeba już wziąć pod uwagę jego zainteresowania i preferencje. Ważnym wyposażeniem każdego pokoju dla dziecka są zabawki.

Jakie zabawki kupić do pokoju noworodka?
W chwili obecnej panuje trend na naturalne materiały. Rodzice z przyjemnością więc nabywają drewniane modele, które ozdabiały pokoje ich babć. Świetnym zakupem bez wątpienia jest koń na biegunach, który pełni rolę nie tylko zabawki, ale jest ładnym elementem wystroju pokoju dziecięcego. Rzecz jasna najmłodszemu dziecku jeszcze nie posłuży, z tego powodu poza tym dobrze jest nabyć także pluszaki w czarno-białych barwach. Będzie to interesujący i dobry wybór dla niemowlaka, który potrzebuje wielu bodźców do właściwego rozwoju, a do pewnego momentu w życiu widzi otoczenie w czarno-białych barwach. Niezbędnym gadżetem będzie karuzelka nad łóżeczkiem, na którą maluszek będzie mógł patrzeć. Można ją nakręcić dzięki czemu dziecko będzie wodzić za nią wzrokiem. Ponadto będzie odtwarzać melodyjki, które pozwolą maluszka uspokoić oraz będą pomocne przy usypianiu go.

Zabawki do pokoju starszego dziecka
Wybór zabawek do pokoju kilkulatka bez wątpienia trzeba już z nim uzgodnić. Dobrym pomysłem będą duże lalki, które można postawić w rogu pokoju lub na szafie, a także pluszowe misie. Dla każdego malucha taka zabawka jest bardzo ciekawa i pluszak najczęściej towarzyszy mu, kiedy wybiera się do spania. Dobrze jest kupić ponadto kosze, w których będzie można je schować, szczególnie kiedy jest ich dużo. Można je dobrać pod kolor wnętrza albo pomalować, gdy wykonane są np. z wikliny. Będzie to też idealny gadżet, który pomoże nauczyć dziecko utrzymywać porządek w pokoju.

Zabawka dla miłośnika przygód
Jeżeli ma się wystarczająco dużo miejsca można kupić także namiot do pokoju dla dziecka. Większość dzieci uwielbia zakamarki i chowanie się, w związku z tym będzie to dla nich fantastyczna zabawa. Dziecko będzie miało możliwość tam schować swoje pluszaki oraz autka czy lalki. Może do wspólnej zabawy zaprosić rodzeństwo czy też opiekuna, gdyż namiot jest przestronny. Letnią porą można go również rozłożyć w ogrodzie, gdzie dziecko będzie miało możliwość przebywać w czasie upalnych dni.

Zabawki przede wszystkim powinny rozwijać, dlatego warto skusić się na te interaktywne, wszechstronnie pobudzające zmysły. Nie muszą to być przeładowane światłami i dźwiękami, których nadmiar może też okazać się rozkojarzający dla dziecka. Warto zdecydować się na te konstrukcyjne, które umożliwiają kształtowanie logicznego myślenia, a także wyobraźni przestrzennej. Popularne Lego albo też klocki drewniane będą idealnym dodatkiem do dziecięcego pokoju, pozwalają budować relację z dzieckiem dzięki wspólnej zabawie. Najważniejsze by wybierać takie, które właściwe są do wieku dziecka i jego stopnia rozwoju. Można je schować w regale z organizerami, który jest najbardziej użyteczny do dziecięcego pokoju, jako że wszystko będzie na wyciągnięcie ręki i jednocześnie dziecko samo będzie mogło wkładać do szuflad swoje klocki, lalki i samochodziki, ucząc się przy tym dbania o własne rzeczy.