11 Mar Brak komentarzy admin Kategoria , ,

Wyekwipowanie pokoiku dziecka pod żadnym pozorem nie jest prostym zadaniem i niekiedy przystawia bardzo dużo problemów. Sytuacja jest o tyle prosta, że w przypadku niemowlaków warto zadecydować się na funkcjonalność i bezpieczeństwo, a wygląd może odejść na inny plan. W sytuacji, kiedy mamy do czynienia ze starszymi dziećmi nie jest już tak banalnie, przede wszystkim wówczas, kiedy zaczynają posiadać osobiste zdanie oraz opinie. Oczywiście warto, a wręcz powinno się przystrajać pomieszczenie wespół z dzieckiem i zezwolić mu na prywatne wybory, bez wątpienia rodzic powinien sprawdzać sytuację oraz zapobiegać złym doborom. O ile dziecko może wybrać kolor ścianek, lub swoje biurko, tak rodzic winien przetestować czy posiada ono atesty i jest bezpieczne.

Na początku należałoby wybrać się do sklepu meblowego, jaki oferuje mebelki dedykowane do konkretnej grupy wiekowej. Przynależy skusić się na prototypy, które posiadają zaokrąglone i łagodne granice, co zapobiega cięższym animozjom. Wszelkie komplety mebli powinny być zrealizowane z certyfikowanych i bezpiecznych materiałów. Jak wiadomo sen służy rozrostowi w związku z tym, jest konieczne wybrać takie łóżeczko, jakie będzie i bezpieczne oraz wygodne.

Pokoik dla dziewczynki
Malutkie, kilkuletnie małolatki nadzwyczaj często kochają bawić się w księżniczki i udawać postacie z historyjek, z tej przyczyny wyśmienitym pomysłem, może być wyekwipowanie pokoiku w stylu małej królewny czy księżniczki. Można w tym miejscu wybrać delikatny amarant, jako kolor ścian. Łóżeczko może być drewniane, z emblematem królewny. Ważne, aby było niskie. Kluczowy jest również dobór materaca, nie powinien on być zbyt miękki. Pościel może być również w konkretny kanon np. postaci Disneya, jaki kapitalnie skomponuje się z wnętrzem. Do takiego pokoju przetestują się białe mebelki. Na półkach można złożyć ukochane lalki. Najdroższy miś pluszowy może zaś być usytuowany na łóżku i służyć jako przytulanka.
Jeżeli przestrzeń jest wielka, wskazane jest w niej umiejscowić domek dla lalek oraz namiot, który przypomina grodzisko.

Pomieszczenie dla młodzieńca
Wyrostkowie uwielbiają zabawy samochodzikami oraz postacie z opowieści, które są synonimem brawury. Pierwszorzędnym pomysłem może być umeblowanie pomieszczenia stosownie z zainteresowaniami oraz ukochanymi postaciami superbohaterów. Kolory ścian zdołają być w klasycznej bieli, błękicie lub łagodnych barwach szarości. Na ścianach można zawiesić plakaty z superbohaterami. Jeżeli maleństwo interesuje się samochodami można kupić łóżeczko w tym kształcie. Jest to doskonały pomysł, który zagwarantuje bardzo dużo przyjemności najmłodszym. W przypadku chłopców, którzy uczęszczają do szkoły wypada postarać się w podobny sposób o wygodne biurko oraz krzesło, najlepiej nie decydować się na rodzaj obrotowy, dlatego że zamiast odpracowywać zajęcia dziecko może się na nim kręcić i dekoncentrować. Przy łóżko jest dozwolone ulokować lampkę, która jest pomocna w sytuacji, podczas gdy dziecko potrzebuje w nocy skorzystać z toalety. Na posadzce odpowiedniej przetestuje się wykładzina dywanowa, aniżeli panele, które są śliskie, przez co dziecko może bardzo łatwo paść. Nie przetestuje się także gres podłogowy, który bezproblemowo poplamić, a trudniej wyczyścić. Przy organizowaniu pokoiku dziecięcego powinno się pominąć urządzenie go w konsole do gier czy komp oraz telewizor.