24 wrz Brak komentarzy admin Kategoria , , ,

Wychowanie dzieci jest bardzo trudnym zajęciem. Jednocześnie jest zajęciem dającym duża satysfakcję. W końcu możemy sami sobie przypomnieć jak to było być dzieckiem, patrząc na swojego syna lub swoją córkę możemy przypomnieć sobie jak to było widzieć świat tak samo jak oni. Bardzo istotną częścią udanego dzieciństwa jest poczucie bezpieczeństwa oraz dobre relacje z innymi. Zarówno z rodziną, bliskimi jak i przyjaciółmi, których dziecko poznaje w przedszkolu lub szkole. Od tego jak rozwinie swoje umiejętności przebywania z innymi, tworzenia relacji, rozmowy i zabawy, zależy jego późniejszy rozwój.

Jeżeli od najmłodszych lat będzie radził sobie z wyzwaniami jakie stawia życie, będzie mógł odważnie i dzielnie kroczyć w świat, a jest to cel większośc, jjeżeli nie każdego rodzica. Wychować dziecko, które będzie zadowolone z życia i samodzielne. Rok po roku dziecko zmienia się zarówno pod kątem rozwoju fizycznego jak i psychicznego. Każdy kolejny rok jest bardzo istotny, przez pierwsze 20lat życia człowiek rozwija się najszybciej, nie następuje potem tak gwałtowny rozwój po uformowaniu się kości, postawy ciała oraz psychiki młodego człowieka. Każdy kolejny rok jest jednocześnie powodem do świętowania, więc czemu by nie zorganizować dziecku z tej okazji małego święta, czyli urodzin, żeby mógł świętować razem z innymi kolejny rok, w którym udało mu się wiele nauczyć oraz bardzo dużo przeżyć. W końcu każda okazja jest dobra, żeby spotkać się z osobami które lubimy. Na codzień jest się zabiegany i zalatany, każdy ma swoje sprawy. Dobrze zatem skorzystać z okazji i urządzić urodziny na których będzie można miło spędzić czas. Oczywiście inaczej wyglądają imprezy dla dzieci, a inaczej dla nastolatków. Impreza dla małego dziecka często wygląda podobnie.

Ważne jest zadbanie o tort ze swieczkami, duża ilość słodyczy oraz napojów zarówno gazowanych jak i nie gazowanych, zimnych i ciepłych, takich jak herbata oraz kawa dla rodziców dzieci oraz przygotowanie miejsca w którym mogą się bawić. Wazne, żeby zadbać o bezpieczeństwo, chociażby w taki sposób, że zabierze się potencjalnie niebezpieczne przedmioty i schowa tak, żeby dzieci nie miały do nich dostępu. Nikt nie chce zostawić dzieci samych sobie, kompletnie bez opieki i nadzoru, ale też nikt nie chce cały czas czuwać i nie stwarzać dziecku okazji do bycia samodzielnym, do spędzenia czasu po swojemu, w gronie kolegów i koleżanek. Dobrym pomysłem jest również zachęcenie gości do wzięcia swoich zabawek, wtedy dzieci będą miały więcej możliwości do spędzania czasu, każde będzie czuło się dobrze ze świadomością, że ma swoją ulubioną zabawkę. Ważne jest to w sytuacji, gdy goście nie znają się za dobrze. Nowe osoby to często lekki strach przed tym czy się dogadamy z nimi. Więc możliwość zabrania ulubionej lalki czy misia znacząco poprawia humor i pozwala utrzymać pozytywne nastawienie do nowej przygody, która jest wejście w nieznane, czyli przybycie na imprezę urodzinową kolegi bądź koleżanki z przedszkola lub okolicy.