18 sty Brak komentarzy admin Kategoria

Przyjście nowego członka rodziny na świat to wielkie wydarzenie. Pierwsze tygodnie życia dziecka to piękne chwile, ale także trudne momenty. Rodzice są niewyspani, zmęczeni, pojawiają się różnice w poglądach na temat wychowania i opieki nad maluchem. Pojawia się także problem z możliwością spędzenia czasu tylko we dwoje. Jak zadbać o związek, gdy pojawia się dziecko? Kilka informacji na ten temat znajdziesz poniżej.

Nieszczęśliwa relacja rodziców odbija się na dziecku – co robić?

Warto pamiętać, że negatywne relacje rodziców wpływają na dziecko. Nie tylko kilkuletnie pociechy cierpią w wyniku takiej sytuacji, niepokój odczuwają również młodsze pociechy. Jedną z podstawowych potrzeb każdego dziecka jest poczucie bezpieczeństwa. Jedynie kochająca się rodzina, w której obecne są zdrowe relacje i szczęście może zapewnić maluchowi poczucie bezpieczeństwa i zaspokojenie potrzeb. Dziecko wydaje się niespokojne? Zdarza się Wam sprzeczać w jego obecności, co kończy się płaczem malucha? Dzieci wyczuwają negatywne emocje. Warto poszukać rozwiązań, które pozwolą Wam uratować sytuację i wzmocnić relacje w związku.

Poszukaj rozwiązań – może weekendowa podróż we dwoje?

Nie obawiajcie się pozostawić malucha pod opieką zaufanych osób. Dziadkowie, ciocia lub wujek na pewno chętnie zajmą się dzieckiem przez kilka dni. Weekendowa podróż tylko we dwoje pozwoli Wam naprawić relacje. Zadbacie o romantyczność, przypomnicie sobie, jak bardzo się kochacie i jak wspaniały związek tworzyliście i wciąż możecie tworzyć. Wyjazd w góry to świetny pomysł. Górski klimat na pewno pomoże Wam zadbać o relację. Jeśli nie góry, to chociaż inne miasto. Chwilowa zmiana otoczenia może zdziałać wiele dobrego. Jeśli macie możliwość pozostawienia dziecka pod opieką kogoś zaufanego na kilka dni, doskonałym pomysłem okaże się także weekendowa podróż do pięknego Rzymu. Tu dowiesz się jak zwiedzić Rzym ekspresowo https://nawakacje.eu/rzym-w-jeden-dzien/.

Podróże mogą zdziałać wiele dobrego. Jeśli jednak nie macie możliwości na pozostawienie malucha pod opieką bliskiej osoby na, chociaż dwa dni, skorzystajcie z innych rozwiązań. Wspólny wieczór to dobry pomysł. Romantyczna kolacja, wyjście do teatru lub kina a może przyjemny wieczór w domu spędzony na graniu w gry dla par? Możliwości jest wiele, warto z nich skorzystać.

Nie bój się prosić o pomoc

Być może tego nie wiesz, ale wiele par przeżywa trudne chwile po pojawieniu się dziecka na świecie. Najważniejsze jest to, aby nie bagatelizować problemu, a poszukać odpowiednich rozwiązań. Warto również pamiętać o bliskich, nie należy obawiać, się prosić ich o pomoc. Jeśli nie możecie poradzić sobie z problemami, należy rozważyć wizytę u specjalisty. Pamiętajcie, że nie jest to powód do wstydu. Dbanie o relacje w związku to bardzo ważna kwestia. Czasami trudno poradzić sobie z sytuacją samodzielnie. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się po pomoc do specjalisty lub bliskiej zaufanej osoby. Nie bój się prosić o pomoc, daj sobie szansę na stworzenie szczęśliwej rodziny.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem naWakacje.eu