11 mar Brak komentarzy admin Kategoria , ,

Dzieci dają wiele szczęścia, powodują że dom tętni życiem, a życie rodziny jest nieustającą przygodą. Każdy dom musi być właściwie przygotowany na dzieci, powinien być dla nich bezpieczny, ale też zapewniać im miejsce do spania, zabawy i relaksu. Bardzo istotnym lokum dla każdego malucha, jest jego pokój. Taki pokój powinny mieć już najmniejsze dzieci, od początkowych chwil życia. Każde maleństwo musi mieć swoje własne miejsce do spania i zabawy, nawet jeśli w pierwszych miesiącach opiekunowie wolą mieć maluszka w pobliżu, to osobny pokoik można już dla niego urządzić i spędzać z nim tam czas w trakcie dnia. Im prędzej maluch przyzwyczai się do spania w swoim pokoju, tym lepiej.
Pokój dziecięcy jest szczególnym miejscem, powinien być przytulny i ładnie zaaranżowany. Powinno w nim być mnóstwo barw, bo szczególnie dla najmniejszych dzieci, stymulacja kolorami jest bardzo istotna dla właściwego rozwoju. Pokój dla dzieci żeby był użyteczny i praktyczny, powinien być zaopatrzony w odpowiednie meble. Wszystkie elementy wyposażenia do pokoju dziecięcego, muszą posiadać odpowiednie atesty. Powinny być zrobione z nieszkodliwych i ekologicznych surowców, bo maluchy szczególnie te najmniejsze mają zwyczaj wkładania różnych rzeczy do ust. Nie może więc im to zaszkodzić, jeśli poliżą łóżeczko, czy będą chciały skosztować szafki. Niezwykle istotną kwestią jest także solidność umeblowania w pokoju dla dzieci i ich stabilność. Aby powiększyć bezpieczeństwo malucha w pokoju, dobrze jest każdy mebel przytwierdzić dodatkowo do ściany. Takie działanie pozwoli uniknąć ryzyka przewrócenia się szafy czy łóżka na dziecko. Jednym z najbardziej istotnych mebli dla niemowlęcia, jest łóżeczko. Ten mebel ma zapewnić dziecku zdrowy i spokojny sen, być miejscem gdzie będzie mogło wypocząć. Łóżeczko w pokoju dziecięcym, powinno pasować do pozostałych mebli. Z tego powodu najkorzystniej finansowo jest kupić maluchowi gotowy komplet, w którym znajdzie się łóżko odpowiednie do wieku malucha, szafa i komoda na ubranka i pieluszki, komoda kąpielowa oraz przewijak. Meble do pokoju dziecięcego są słodkie. Nierzadko ozdobione są postaciami z bajek, barwnymi ilustracjami i grafikami. Wykonane są w jasnej i ciepłej kolorystyce, dzięki temu taki pokój dla dzieci jest miły i słodki.
W pokoju dziecięcym nie powinno także zabraknąć prawidłowego oświetlenia, nie za ciemnego ale też nie zbyt jaskrawego a także rozmaitych, dziecięcych przedmiotów. Do nich należą gadżety kąpielowe i pielęgnacyjne, zabawki, komfortowe fotele, w których będzie można malucha karmić lub utulić przed snem, czy radio, w którym będzie można włączać maluchowi kołysanki. To jak zaaranżuje się pokój dziecięcy, zależy tylko i wyłącznie od rodziców. Inaczej aranżuje się się pokój dla chłopca, inaczej dla dziewczynki, jeszcze inaczej dla wspólny dla dwójki dzieci. Powinno się też brać pod uwagę wiek pociechy, jego potrzeby i charakter. Pokój dla dziecka ma być zaaranżowany z sercem, dlatego każda część wyposażenia powinna być dobrze zaplanowana. Warto spożytkować na to dużo czasu, rozplanować każde miejsce w pokoju, tak aby dziecko czuło się wspaniale w takim miejscu, by było zrelaksowane i zadowolone. Dzięki temu i opiekunowie będą mogli się beztrosko delektować macierzyństwem i nowym życiem w powiększonym gronie.